Novinky - rok 2018

2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

13. 8. 2018

MSV Brno 2018

Společnost UNIS se od 01. – 05. října 2018 zúčastní 60. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

V rámci veletrhu připravujeme:

Názornou ukázku našeho produktu výrobního informačního systému MES PHARIS®, včetně funkcionalit výrobního terminálu.

Prezentaci všech vyvíjených zařízení letecké techniky, jako jsou řídicí jednotky CPSJ turbínového motoru TJ100, řídicí jednotky pro palivová a hydraulická čerpadla pro letouny Ae270 a L-410, vyvíjený komplexní redundantní řídicí systém typu FADEC (Full Authority Digital Engine Control) pro turbovrtulový motor řady AI-450, výkonový měnič pro turbovrtulový či turbohřídelový motor a spoustu dalších zajímavostí z oblasti vědy a výzkumu.

Názorné 3D zobrazení prostor zkušebních laboratoří, kde se provádí EMC, mechanické a klimatické zkoušky.

Představení naší nejmladší sekce společnosti zabývající se IoT – Internet věcí. Sekce předvede  funkčnost a použitelnost všech svých nabízených produktů na názorném demonstrátoru. 

Najdete nás v Pavilonu V na stánku 087.

Těšíme se na Vaši návštěvu.
 

19. 7. 2018

SPOLEČNĚ DO VESMÍRU

Společnost UNIS se v Praze ve dne 19.7.2018 zúčastnila, společně s asi 10-ti českými podniky zabývajícími se leteckým průmyslem, česko-ruské schůzky na téma „SPOLEČNĚ DO VESMÍRU“. Zástupcem ruské strany byla Mezinárodní asociace účastníků kosmických aktivit (МАКД). Asociace МАКД organizuje výzkumné a vývojové aktivity v oblasti ruského vesmírného programu, podílí se na přípravě legislativy, která tento obor reguluje a pomáhá ruským podnikům účastnit se mezinárodních projektů.

Hlavní představitel této asociace Victor Krivopuskov pochválil připravenost českých podniků a všechny doporučil na ruský trh. S prezidentem české asociace leteckých výrobců (ALV) Josefem  Kašparem, zastupující všechny české podniky, pak podepsal dohodu o spolupráci.

Jednání se zúčastnil i astronaut hrdina Sovětského svazu a Československé republiky Vladimír Remek, Vice-prezident Česko-ruské obchodní komora Natalia Sudlenkova, kosmonaut hrdina Ruska Sergej Avdeev, člen představenstva a viceprezident МАКД, CEO „RISKSAT“ LLC Alexey Kucheiko, předseda hlavní vědecké a metodické rady vesmírného vzdělávání МАКД Olga Moroz.

Jedním ze současných projektů sdružení je obchodní mise s názvem „Ruský průzkum vesmíru: Zveme vás ke spolupráci“. V jehož součinnosti se zorganizovala soutěž pro děti ve věku od 13 do 18 let s názvem - Vesmír nás spojuje. Generální partner této soutěže je společnost UNIS. Jednou z částí soutěže byla účast na 1. mezinárodní kosmické letní škole - Společně do vesmíru konané od 14. do 20. července 2018 na Technické univerzitě v Liberci.  Zúčastnili se jí žáci z Ruska, České republiky, Velké Británie a Spojených arabských emirátů. Děti si mohli vyzkoušet postavit model vlastní rakety, dozvědět se o stavu beztíže, poznat ruského kosmonauta Sergeje Avdějeva, či spojit se naživo s mezinárodní vesmírnou stanicí.

 

29. 6. 2018

Upozornění

Vážení obchodní partneři,
dovolujeme si Vás upozornit, že ve dnech od 02. 07. - 04. 07. 2018 probíhá v naší společnosti celozávodní dovolená. Provoz v tomto termínu bude maximálně omezen.

Děkujeme za pochopení.

15. 6. 2018

Výročí 100 let ČS letectví

Výstava 100 let československého leteckého průmyslu byla zahájena 14.6. večer oficiální OPEN AIR VERNISÁŽÍ pro zvané.

Následné otevření výstavy pro širokou veřejnost proběhla od 15. 6. – 17. 6. 2018 v rámci festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS na náměstí Svobody a na Moravském náměstí v Brně.

Návštěvníci si mohli naživo prohlédnout například Z-42 z Moravanu Otrokovice (ZLIN), stroje Let L-200 Morava, Aero L-29 Delfín, Let L-13 Blaník, nový elektroletoun ФNIX a trup L-410NG Turbolet z Letu Kunovice (dnes Aircraft Industries).

Ve stanech pak probíhaly ukázky různých leteckých dílů, které se v české republice vyrábějí. Firma LATECOERE vystavila dveře Airbusu, První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s. ukázala své turbínové motory včetně svojí novinky TJ80 a turbovrtulového motoru, naše expozice se soustředila na řídicí systémy leteckých motorů a palivových čerpadel. K vidění byly i dnes již historické motory M602 pro letoun L-610 a M601 pro letoun L-410 od roku 1973 společnosti GE Aviation CZ. MESIT a JIHOSTROJ představili měřící elektroniku respektive hydraulické systémy, Technické Muzeum v Brně pak kokpit bojového letounu L-29 Delfín.

Ve vedlejším stanu proběhla oslava 40 let československé kosmonautiky, které se zúčastnil i první československý kosmonaut ve vesmíru Vladimír Remek.

Děkujeme všem návštěvníkům za účast a přejeme českému leteckému průmyslu mnoho dalších úspěchů, abychom za 100 let mohli být na tento průmysl opět náležitě hrdí.

30. 4. 2018

Letecký seminář, Moskva, Rusko

Společnost UNIS se ve dne 25. dubna 2018 zúčastnila českého leteckého semináře v Moskvě, jejímž hlavním cílem byla podpora vývozu českého leteckého průmyslu do Ruské federace. Prezentace proběhla ve spolupráci a za podpory Asociace leteckých výrobců ČR (ALV) a Svazu českého leteckého průmyslu (SČLP).

Hlavními ukázkami naší Letecké divize byly vývojové práce v letecké elektronice zejména pak řízení mikroturbín, leteckých motorů a systémů pro kritické aplikace.

Další informace najdete na webu czechaircraftevent.com a v magazínu Ozvěny, k dispozici je také elektronická verze informačního magazínu vydaného v ruském jazyce.

9. 1. 2018

25. Reprezentační ples

Vážení kolegové a obchodní přátele,
chtěli bychom vám poděkovat, za účast na 25. reprezentačním plese firmy UNIS.
 
Doufáme, že jste se dobře bavili.
 
Těšíme se na další příležitost ke společnému setkání.
 
1